شناسایی کربوهیدرات ها

پنجشنبه 30 آبان 1392 11:12 ق.ظ

نویسنده : تینا سپاسی
ارسال شده در: گزارش کار ،

برای دریافت این گزارش کار می توانید
از یکی از سرور های زیر دانلود کنید :


sever 1
server 2
server 3دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کربوهیدرات ، مونوساکارید ، دی ساکارید ، پلی ساکارید ، فروکتوز ، خواص فروکتوز ، گلوکز-غلظت گلوکز خون-ذخیره گلوکز-گالاکتوز-ریبوز-لاکتوز-ساکارز-ترهالوز-مالتوز-نشاسته-گلیکوژن-امیلوز-آزمایش مولیش-آزمایش آنترون-آزمایش بندیکت و فهلینگ-آزمایش تالن یا نیترات نقره آمونیاکی-آزمایش بارفورد-آزمایش سیلوانف-آزمایش بیال-آزمایش مور-آزمایش ید ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 30 آبان 1392 11:13 ق.ظ

آیا مسواک زدن جای نخ دندان را می‌گیرد؟

شنبه 25 آبان 1392 07:58 ق.ظ

نویسنده : تینا سپاسی
ارسال شده در: می دونستی ؟؟ ،

بررسی ها نشان می‌دهند بسیاری از افراد بر این باورند خرید مسواک های زبر و خشن باعث از بین رفتن جرم دندان ها می شود اما با مسواک زدن فقط می توان سطوح بیرونی درونی و روی دندان ها را  تمیز کرد اما با تمیز کردن میان دندان ها قبل از مسواک زدن می توان سلامت دهان و دندان را همیشه حفظ کرد.

تحقیقات زیادی نیز تا‌کنون در ارتباط با فواید نخ دندان انجام گرفته است؛ از جمله یک محقق انگلیسی براساس تحقیقاتی که طی 2 سال اخیر انجام داده ثابت کرده است که نظافت دندان از بروز بیماری‌های قلبی پیشگیری می‌کند. به اعتقاد وی این عمل مانع نفوذ صدها نوع از انواع باکتری‌ها به جریان خون می‌شود.

نکته: نخ دندان برای نظافت دقیق دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان مؤثرترین ابزار است. با به‌کارگیری نخ دندان‌ می‌توان اجزای باقیمانده غذا را که لای دندان گیر کرده بیرون کشید.دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: نخ دندان ، مسواک ،
آخرین ویرایش: - -

درمان سرفه کودکان

دوشنبه 20 آبان 1392 07:52 ق.ظ

نویسنده : تینا سپاسی
ارسال شده در: می دونستی ؟؟ ، گلبول سفید ،

در این مطالعه نزدیک به 300 کودک 5-1 ساله مراجعه‌کننده به درمانگاه‌های کودکان به دلیل عفونت‌های تنفسی فوقانی، به صورت تصادفی تحت درمان با یک دوز 10 گرمی عسل (عسل اوکالیپتوس، عسل مرکبات یا عسل خانواده لابیاتا [گیاهانی مثل آویشن و نعناع و رزماری]) یا دارونما طی 30 دقیقه قبل از رفتن به رختخواب قرار گرفتند. قبل از انجام مطالعه و سپس در روز بعد از درمان، پرسش‌نامه‌ای توسط والدین پر شد.

در مقایسه با وضعیت پایه، علایم سرفه و کیفیت خواب هم در دریافت‌کنندگان عسل و هم در گروه دارونما به صورت معنی‌داری بهبود نشان می‌داد. با این حال، این بهبود در دریافت‌کنندگان عسل بیشتر بود. عوارض جانبی بین دو گروه تفاوتی نداشت. پژوهشگران این فرضیه را مطرح کردند که شباهت فیبرهای ایجادکننده مزه شیرین با فیبرهای کنترل‌کننده سرفه، ممکن است باعث این اثر ضد سرفه شده باشد. نتیجه‌گیری این محققان این بود: «بر اساس این مطالعه، در کودکان بالای یک سال، عسل را می‌توان به عنوان یک درمان موثر و بی‌خطر برای سرفه شبانه مد نظر قرار داد.»

در کنار این توصیه همواره این هشدار را نیز باید قرار داد: از مصرف داروهای ضد سرفه بدون نسخه حاوی عسل در کودکان کم‌سن باید پرهیز گردد و به کودکان زیر یک سال نیز به دلیل خطر بوتولیسم هرگز نباید عسل داده شود.

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: عسل ، درمان سرفه کودکان ، اوکالیپتوس ،
آخرین ویرایش: - -

چه کنیم تا سرماخوردگی اعضای خانواده به ما سرایت نکند؟

جمعه 10 آبان 1392 07:46 ق.ظ

نویسنده : تینا سپاسی
ارسال شده در: می دونستی ؟؟ ، گلبول سفید ،


گاهی اوقات سرماخوردگی باعث می شود که شما از کارهایتان عقب بمانید و یک یا دو روز نتوانید به مدرسه و یا محل کارتان بروید . اما وقتی یکی از کسانی که در خانه شما زندگی می کند دچار سرماخوردگی می شود جلوگیری از سرایت آن به سایر افراد خیلی مشکل است . جلوگیری از انتشار ویروس سرماخوردگی بهترین راه برای جلوگیری از سرما خوردگی است بنابراین از دستورالعمل زیر پیروی کنید تا ویروس سرماخوردگی در خانه شما پخش نشود و شما دچار سرماخوردگی نشوید.

 مرتبا" دستهای خود را بشویید . از فردی که سرما خورده است نیز خواهش کنید که مرتب و زود به زود دستهایش را بشوید.


مطمئن شوید که دستهایتان را خوب شسته اید . شستشوی دستها هر بار باید حداقل ۲۰ ثانیه طول بکشد.


سطوحی که مرتبا" توسط افراد خانواده مورد استفاده قرار می گیرند و لمس می شوند را ضد عفونی کنید . سرویس بهداشتی ، میزها ، اپن آشپزخانه ، دستگیره درب ، اسباب بازیها و کنترل راه دور تلویزیون از جمله وسایلی هستند که مرتبا" مورد استفاده قرار می گیرند و لمس می شوند بنابراین برای تمیز کردن آنها و سایر چیزهای دیگری که در خانه شما زیاد مورد استفاده قرار می گیرند از اسپری ضد عفونی کننده و یا دستمال مرطوب استفاده کنید.

همه دستمال کاغذیهای استفاده شده را بلافاصله بعد از استفاده دور بیندازید و اجازه ندهید که این دستمالهای آلوده روی میز جمع شوند و در طول شب آنجا باقی بمانند. 


یک رژیم غذایی سالم و مفید داشته باشید ، خوردن غذای سالم باعث می شود که سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود و بتواند با این ویروس مبارزه کند.


فعال باشید و هر روز ورزش کنید.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 17 مرداد 1392 07:57 ق.ظ

زانو

یکشنبه 5 آبان 1392 07:41 ق.ظ

نویسنده : تینا سپاسی
ارسال شده در: می دونستی ؟؟ ، گلبول سفید ،


پنج راه برای بالابردن قدرت و انعطاف زانوها

 

اگرچه بسیاری از آسیبهای مربوط به زانو و پا ، در اثر ورزش کردن رخ می دهند و جلوگیری کردن از بوجود آمدن آنها خیلی دشوار است اما در اینجا جا چند روش برای بالابردن قدرت و انعطاف زانوهایتان ذکر می کنیم.


وزنتان را کنترل کنید فشاری که هر پوند اضافه وزن به زانوهای شما وارد می کند تقریبا" ۴ برابر فشاری است که هر پوند از وزن نرمال و مناسب شما به زانوهایتان وارد می کند.


پاهایتان را قوی نگه دارید عضلات پشت ران و عضلات جلوی ران برای جذب شوکها و ضرباتی که به پای ما وارد می شوند ضروری هستند ونقش مهمی را ایفا می کنند بنابراین ما باید سعی کنیم که این عضلات را تقویت کنیم وقدرت و انعطاف آنها را بالا ببریم تا بتوانیم از مفاصل زانوهایمان محافظت کنیم.


انجام حرکات کششی – حرکات کششی حتما" باید بخشی از تمرینات روزانه ما برای گرم کردن بدنمان باشند .اما دقت کنید که شما هیچ وقت نباید در این کار زیاده روی کنید. وقتی در حال انجام حرکات کششی هستید از کشیدن و هل دادن پایتان خودداری کنید زیرا این کار ممکن است به زانوهای شما فشار وارد کند.


کفش مناسب بپوشید کفشهای ورزشی مناسب و خوب ، فشاری که به زانوهای شما وارد می شود را کمتر می کنند و در نتیجه احتمال آسیب دیدن زانوهایتان را کاهش می دهند.


ورزشی انتخاب کنید که مناسب فیزیک بدنتان باشد اگر فعالیت ورزشی شما نیاز به پیچش و یا چرخش دارد مثل بسکتبال ، اسکی ، فوتیال و ورزشهای راکتی ، حتما" قبل از از آنجام آنها مطمئن شوید که از شرایط فیزیکی لازم برخوردار هستید.

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: زانو ، انعطاف زانو ، ورزش ، کفش مناسب ، سکتبال ، اسکی ، فوتیال ،
آخرین ویرایش: - -