تبلیغات
میکروبیولوژیست - جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک

شنبه 5 فروردین 1391 10:45 ق.ظ

نویسنده : تینا سپاسی
ارسال شده در: گلبول سفید ،

بعد از این همه بانوانی که در صف جراحی پلاستیک ایستاده‌اند، چشم‌مان به آقایان روشن! گویا آقایان عزم خود را جزم کرده‌اند که در این زمینه از خانم‌ها جا نمانند و به همین دلیل کم نیستند آقایانی که در سراسر جهان خود را به تیغ جراحی پلاستیک می‌سپارند. در جدیدترین مطالعه انجام شده، محققان پی بردند که مردان به کدام‌یک از جراحی‌های زیبایی و پلاستیک بیشتر علاقه دارند و به این ترتیب یک فهرست ۹ عنوانی از جراحی‌های پلاستیک داغ که این بار آقایان، طرفداران پر و پا قرص آنها هستند، به مردم ارائه شده است.

 


بر اساس آمارهای انجمن جراحان پلاستیک آمریکا از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵، تب جراحی پلاستیک در بین آقایان، دست کم ۴۴ درصد بالا گرفته است. بنابراین دیگر به نظر نمی‌رسد فقط بانوان مشتریان پر و پا قرص مطب‌های جراحان پلاستیک باشند، چرا که آقایان نیز تمایل دارند بر زیبایی ظاهری خود با این نوع دوپینگ بیفزایند. اگر دوست داشته باشید بدانید آقایان طرفدار چه نوع جراحی‌های زیبایی هستند باید بگوییم که آقایان در این زمینه دل و جرات چندانی نداشته و تمایل دارند جراحی‌های زیبایی را انتخاب کنند که کمتر تهاجمی بوده و به زبان دیگر خون و خون‌ریزی کمتری داشته باشند. تزریق بوتاکس، میکروابرژن (ریز سایش پوست) و ترمیم موها با لیزر، سه ردیف اول را در فهرست جراحی‌های داغ داغ مورد علاقه آقایان به خود اختصاص داده‌اند.

  


بر اساس آمارهای انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، تزریق بوتاکس از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ در میان آقایان رشدی ۲۳۳ درصدی داشته است و تنها در سال ۲۰۰۵، ۵۱۹/۳۱۳ مورد تزریق بوتاکس به وسیله آقایان در این کشور انجام شده است. در این میان بیش از همه، آقایان میانسال و سالمند برای کشیدن پوست صورت و تزریق بوتاکس به جراحان پلاستیک مراجعه می‌کنند چون با این شیوه می‌توانند جوان‌تر و طبیعی‌تر به نظر بیایند. یکی از جراحان پلاستیک معتقد است که این شوق و علاقه کاملا طبیعی است چون هر کسی دوست دارد در میان افراد جامعه، زیبا و منحصر به فرد جلوه کند.

  


● لیپوساکشن و جراحی بینی، رتبه‌های بعدی

 


فهرست جراحی‌های زیبایی مورد علاقه آقایان به همین جا ختم نمی‌شود. در ردیف‌های بعدی این فهرست لیپوساکشن، پیوند مو و جراحی‌های زیبایی بینی قرار دارند. چربی‌های اضافی بدن در روش لیپوساکشن به وسیله مکنده ویژه‌ای از محل تجمع آن بیرون کشیده می‌شود. به طور معمول چربی‌های اضافی در شکم آقایان انباشته می‌شود. این جراحی‌ها از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴، ۱۰ درصد در میان آقایان رشد داشته است. این چربی‌ها معمولا از ناحیه تحتانی کمر، پهلوها و شکم آقایان به بیرون کشیده شده‌اند. خارج کردن چربی‌ها از ناحیه زیر چانه (غبغب) نیز در میان درخواست‌های آقایان از جراحان پلاستیک به چشم می‌خورد، چون مردان دوست ندارند مانند یک آدم چاق و شکمو به نظر بیایند. ناحیه زیر چانه محلی است که به راحتی چربی‌ها در آن ذخیره می‌شوند و شکل نازیبایی را ایجاد می‌کنند، با این حال به نظر نمی‌رسد آقایان چندان طرفدار جراحی‌های پردردسر باشند بلکه ترجیح می‌دهند با انتخاب جراحی‌های ساده‌تر؛ به اهداف خود دست یابند. بر عکس، بانوان برای دستیابی به زیبایی بیشتر حاضرند هر درد و رنجی را تحمل کنند.

 


● آقایان، زیر ذره‌بین

 


تا چند سال پیش از این شاید می‌گفتند: «لازم نیست مرد زیبا باشد» ولی در سال‌های اخیر گویا اعتقادات افراد جوامع گوناگون در سراسر دنیا و حتی ایران خودمان تغییر پیدا کرده است. بسیاری از جوانان، بیش از پیش به ظاهر خود اهمیت می‌دهند و روش‌های گوناگونی را برای رسیدن به نهایت زیبایی انتخاب می‌کنند. تعداد زیاد بیماران مرد در مطب‌های ارتودنسی و مطب‌های جراحی پلاستیک گواهی بر این ادعا است. به علاوه بسیاری از آقایان تلاش می‌کنند برای دستیابی به تناسب اندام و هیکلی عضلانی، ساعت‌های طولانی در باشگاه‌های ورزشی وزنه بزنند و یا حتی گاهی از مکمل‌های دارویی استفاده کنند که بسیار خطرناک است.


این مکمل‌ها می‌توانند عوارض بسیار نامطلوبی بر باروری آقایان به جا بگذارند و یا حتی موجب بروز مشکلات جبران‌ناپذیری در سلامت آنها شوند. به نظر می‌آید در این روزها آقایان نیز برای رسیدن به حداکثر جذابیت و زیبایی زیر ذره‌بین هستند و خیلی آرام و بی‌سروصدا در راه رسیدن به این هدف تلاش می‌کنند، ولی باید دید این جذابیت به چه قیمتی تمام خواهد شد. از سوی دیگر شاید وقت آن رسیده است که دیدگاه‌های خود را درباره روی آوردن آقایان به نهایت زیبایی تغییر دهیم و این تلاش را عملی غیراخلاقی و در جایگاه سرزنش ندانیم چرا که این دغدغه حقیقی بسیاری از مردان است و بهتر است به جای تقبیح آن، بهترین و سالم‌ترین راه‌ها را برای دستیابی به آن پیدا کنیم. فراموش نکنیم زیبایی حق هر انسانی است، حتی آقایان.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 30 خرداد 1392 08:57 ب.ظ